Asus – najczęstsze problemy ze sprzętem

Asus ? najczęściej wymieniane wady laptopów

Mimo, że marka ta znajduje się w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o wyniki sprzedaży laptopów w naszym kraju, nie jest wolna od pewnych wad, jak każda marka, która produkuje taki sprzęt komputerowy. Przyjrzyjmy się zatem najpowszechniejszym problemom, z którymi możemy zetknąć się w odniesieniu do laptopów, sygnowanych marką Asus.

Zacznijmy od napędów DVD. Mimo, że coraz rzadziej wykorzystujemy nośniki w stylu płyt CD czy DVD właśnie, bazując na pamięciach zewnętrznych, to są jednak sytuacje, w których ów napęd jest niezwykle przydatny. I tu pojawia się pierwsza wada Asusów ? w zdecydowanej większości komputerów, z naciskiem na serię K, mamy do czynienia z bardzo mocno obluzowanym napędem. Jest to cecha fabryczna, która mimo upływu lat nie została jeszcze przez producentów skorygowana.

Kolejna kwestia, to bateriaasus wystawa. Wiadomo, że każda ma swoją żywotność i określony cykl, w którym będzie rzeczywiście gromadzić w sobie dużo mocy do pracy bez kabla. Nie mniej, u Asusa standardowe baterie mają raczej niezadowalającą żywotność, już po 6-8 miesiącach od zakupu. Zamienników mamy na rynku mnóstwo, ale redukcja czasu pracy z 2 godzin do 20 min po niecałym roku, to zdecydowanie niekomfortowa sprawa.

Szerokim łukiem powinni omijać Asusa miłośnicy gier. Owszem, zdarzają się wersje z mocnymi kartami graficznymi, jednak chodzi tu po coś innego. Wiadomo, że przetwarzanie obrazu z wysokim nasyceniem detali, powoduje zintensyfikowanie nagrzewania komputera. Nawet w zupełnie nowych egzemplarzach. W Asusie, przegrzewanie jest częstym kłopotem, prowadzącym do wyłączenia komputera. Oczywiście, można próbować zmieniać ustawienia i zainwestować w podkładkę chłodząca, jednak w tym zakresie, producent powinien popracować nad ulepszeniem swoich laptopów.

W laptopach serii K, częsty jest też problem niedziałających klawiszy. Przeważnie, jest to wina producenta i sprawa może zostać wyprostowana przez serwis Asus w ramach obowiązywania gwarancji. Jeśli chodzi o obsługę ze strony serwisu autoryzowanego, nie budzi ona większych zastrzeżeń. Wadą, może być jednak niekiedy długi czas oczekiwania na otrzymanie z powrotem naprawionego sprzętu.

Asus, jak każda inna marka ma swoich zwolenników i przeciwników. Wybierając laptopa, powinniśmy opierać się przede wszystkim o charakter jego użytkowania oraz swoje preferencje pod kątem wymagań sprzętowych. To gwarantuje później pełne zadowolenie i niweluje ryzyko, że będziemy żałować podjętej decyzji.

 

Co warto wiedzieć o serwisie laptopów Asus?

Asus ? producent, który plasuje się w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o sprzedaż notebooków w naszym kraju. Wynika to z wielu kwestii, takich jak choćby znakomity stosunek jakości do ceny. W porównaniu z laptopami Sony Vaio chociażby, kupujemy tu idealny, mocny sprzęt za prawie połowę mniejsza kwotę. Na szczególną uwagę zasługuje też fakt, jak Asus dba o swoich klientów.

Po zakupie komputera Asus, naprawdę warto go zarejestrować. Założenie konta w serwisie Asus, pozwala nam się cieszyć wieloma korzyściami. Przede wszystkim, będziemy na bieżąco informowani o promocjach i nowościach spod szyldu tej marki. Po drugie, możemy liczyć na ciekawe rabaty na zakupy. Najważniejsze, jest jednak co innego…

Czasem zdarza się tak, że nawet nie z naszej winy, Asus odmówi nam komfortowej, bezproblemowej współpracy. Słowem, pojawi się usterka, którą będziemy musieli zlikwidować. Ale od czego jest gwarancja, no i dzielna ekipa serwisantów Asus, którzy niosą pomoc wszystkim strapionym użytkownikom.asus plyta

Na szczególne uznanie, jeśli chodzi o serwis laptopów Asus, zasługuje fakt, że komunikacja na linii klient-serwis, jest wprost błyskawiczna. Opisujemy problem, a w ciągu nawet niecałej doby, ktoś kontaktuje się z nami, by ewentualnie dopytać i uruchomić procedurę przekazania laptopa do serwisu.

Nie można też zapomnieć o tym, że aby ułatwić cały proces, Asus przyśle do nas kuriera, byśmy nie musieli angażować czasu i kosztów w dostarczenie laptopa do siedziby jednego z oficjalnych punktów serwisowych, zlokalizowanych na terenie Polski.

Zdecydowanie, w skali marek, które są popularne w segmencie komputerów przenośnych w naszym kraju, tu mamy do czynienia ze świetnie zorganizowaną opieką serwisową, czego nie można powiedzieć na przykład na temat firmy Acer. Nie dziwi też wobec tego to, że rankingi stale wykazują zadowolenie klientów z wykorzystywania produktów marki Asus.

Wynika to z ich wysokiej bezawaryjności w kontekście długotrwałego użytkowania. A zresztą, nawet jeśli zdarzy się coś, co będzie wymagać serwisowej interwencji, to przecież tutaj możemy być pewni, że szybko otrzymamy z powrotem w pełni sprawny, przygotowany do codziennych zdań laptop. Potem zostanie już tylko cieszyć się z tego, że wybraliśmy właśnie tę, a nie żadną inną markę, która zaserwowała nam taki sprzęt. Mówiąc w skrócie, sprzęt Asus to dobra inwestycja ? ta firma wie, jak zadbać o zadowolenie klienta i wyjść naprzeciw różnym jego potrzebom. Należy więc spodziewać się, że popularność marki nie będzie słabnąć w kontekście nadchodzących lat.