Nielimitowany internet Play rzeczywiście za darmo?

Oferta Play 4G LTE Unlimited to zdaniem samego operatora internet bez limitów dla wszystkich klientów. Czy jednak na pewno mamy go za darmo i bez limitów? Postanowiliśmy się dokładniej przyjrzeć tej ofercie, która zapewne skusiła już wielu użytkowników. Nielimitowany internet LTE to najnowsza oferta sieci komórkowych. Zaczęło się oczywiście od Play, potem pojawił się duet Plus-Cyfrowy Polsat. Czy rzeczywiście Formuła 4G LTE Unlimited w Play jest całkowicie bezpłatna? Zaraz pokażemy wam tajemnice tej cudownej oferty, która nie dla wszystkich okaże się wspaniała. Niestety już sam regulamin został dostarczony klientom z lekkim poślizgiem.

sim playPrzyjrzyjmy się ofercie ?Tylko SIM?, która sprzedane sam internet bez konkretnego urządzenia pozwalającego na jego wykorzystanie. Urządzenie, czyli modem i router możemy dostać od operatora za symboliczną kwotę, ale efektem będą wyższe rachunki co miesiąc. Formuła 4G LTE to inaczej mówiąc taryfa Unlimited zaznacza bardzo mocno brak jakichkolwiek limitów. Oferta bez rzeczywistego limitu na pobieranie danych to kolejne 20 złotych do miesięcznego rachunku. Podstawowy pakiet za 29,99 złotych pozwala nam na wykorzystanie 25 GB transferu. Jeśli podpiszemy umowę online, dostaniemy gratis 5 GB transferu, czyli 30 GB miesięcznie.

Dodatkowe 10 złotych miesięcznie dostaniemy ekstra 25 GB, czyli w efekcie będziemy mieć do 55 GB na miesiąc. To już całkiem sporo. Przeciętnemu użytkownikowi z pewnością powinno starczyć. Ściąganie większych plików zostawmy jednak na czas nocny, czyli od godziny 0:00 do 9:00. W regulaminie usługę tą mamy w punkcie VI. Play bazuje na swojej własnej infrastrukturze. Jeśli więc nie mieszkamy w pobliżu odbiorników, oferta nie będzie nam przydatna. Dlaczego? Brak tutajroamingu krajowego w usłudze Internet Bez Limitu, która jest bardzo istotnym elementem nowej Formuły (punkt IV.1).

Co z brakiem limitów? Operator oferuje nam to już za 49,99 złotych miesięcznie w umowie na czas dwóch lat z rabatem 20 złotych przez 6 miesięcy. W regulaminie mamy jednak notkę o prawie operatora do obniżenia transmisji (prędkości) do 2 Mb/s przy pobieraniu oraz 384 kb/s przy wysyłaniu. Po przekroczeniu przez użytkownika limitu 100 GB. Zatem limit jakiś jest. Operator pisze również „Wyjątkowo intensywne korzystanie z transmisji danych w godzinach największego obciążenia sieci może w istotny sposób wpływać na pogorszenie jakości połączeń transmisji danych dla pozostałych użytkowników sieci”.