Nokia 130 podstawą komunikacji telefonicznej

 

Telefon komórkowy już dawno wybiegł poza swoją podstawową funkcję. Co z tradycyjnym dzwonieniem? W dzisiejszych czasach nie zwracamy uwagi na jakość rozmów, ponieważ przeprowadzamy je coraz rzadziej. Tradycyjny telefon zamienił się w smartfon i tablet. Nowoczesne systemy takie jak Android, Windows Phone i iOS zmieniły telefon nie do poznania. Czy korzystamy tak jak kiedyś z darmowych minut i zestawów słuchawkowych? Nie. Być może z tego powodu Nokia do ostatniego swojego dzieła nie dołączyła takowego. Podstawą komunikacji mobilnej stały się komunikatory oraz serwisy społecznościowe. Na rynku pojawił się telefon, który jest stworzony do rozmowy. Nokia nie zapomina . Zobaczmy zatem to ciekawe przygotowała znana marka dla swoich użytkowników. Na rynku mamy Nokię 130, idealną do rozmowy.

nokiaNokia 130 to telefon, który jest bardzo prosty w obsłudze i równie prosto wygląda. Dzisiejsze telefony przyzwyczaiły nas do bardzo długich i skomplikowanych specyfikacji, które mówią o nowoczesnych technologiach i ciekawych rozwiązaniach. Telefon stał się urządzeniem mobilnym, z którego korzystamy do odtwarzania muzyki, filmów, korzystania z aplikacji mobilnych, grania w ciekawe gry, tworzenia dokumentów i oczywiście do przeglądania internetu.

Nowoczesny, ale jednocześnie klasyczny telefon jest telefonem szytym na wzór pierwszych telefonów komórkowych, kiedy laptopy ważyły minimum 4 kilogramy! Nasze dzisiejsze smartfony zdecydowanie przewyższają 130 z możliwościami, ale są użytkownicy, którzy szukają dobrze dzwoniącego telefonu bez dodatkowych funkcji. Na uwagę na pewno zasługuje bateria o pojemności 1020 mAh ? osoby lubiące rozmawiać godzinami na pewno będą zadowolone z tego zastosowania. 46 godzin słuchania muzyki to całkiem sporo. A rozmowy aż 13 godzin!

Obudowa typu monoblock wykonana z plastiku, ekran wielkości 1,8 cala oraz wejście dla kart pamięci microSD. Zamiast funkcji i dodatków mamy pusty ekranik. Co możemy jeszcze tutaj znaleźć? Na pewno bluetooth, odtwarzacz mp3, radio FM (antena w słuchawkach). Na rynku ma się pojawić wersja dual sim, dla nieco bardziej wymagających użytkowników. I co ważne, możemy skorzystać jedynie z wersji mini SIM.

Ten niepozorny telefon kosztuje jedynie 80 złotych, a w sprzedaży będzie dostępny od września 2014 roku. Doskonały dla wszystkich, którym telefon służy jedynie do dzwonienia. Urządzenie na pewno doskonale sprawdzi się w przypadku dzieci oraz osób starszych.