Oculus Rift, czyli tajemnice cyberokularów
Cyberokulary Oculus Rift to bardzo nowoczesna i ciekawa propozycja dla wszystkich graczy. Fikcyjny świat w zdecydowanie najlepszym formacie, widziany oczami gracza. Zdecydowanie lepsza ideologia gry, niż ta oparta na tradycyjnym ekranie. Cyfrowe okulary jeszcze kilkanaście lat temu były czymś niemożliwym, nierealnym. Jednak dzisiaj są rzeczywistością, która może pomóc nie tylko graczom. Czym właściwie jest urządzenie o nazwie Oculus Rift? Określane mianem okularów wirtualnej rzeczywistości dla peceta. Dzięki temu użytkownik ma wrażenie, że znajduje się w środku wirtualnego świata. Niezależnie od naszej pozycji, kąta widzenia, zawsze będziemy w wyimaginowanym świecie. Oprócz samych możliwości musimy powiedzieć, że to rozwiązanie bardzo wygodne, komfortowe, posiadające wysokiej jakości czujniki ruchu, które rejestrują ruchy głowy użytkownika.
Dla wielu działanie nowoczesnych gogli jest wielką tajemnicą. Jak zatem działają? Efekt 3D powstaje w momencie, kiedy dwa małe 7-calowe ekrany OLED łączą obraz, wraz z systemem soczek. Doskonała iluzja, której z wielką przyjemnością podda się każdy gracz. Komercyjna sprzedaż urządzenia Oculus Rift ma rozpocząć się przed końcem roku kalendarzowego. Cena to około 1200 złotych.
Wirtualne okulary nigdy nie były tak tanie. Technologia zastosowana w tym przypadku jest bardzo nowoczesna, a sami programiści już dzisiaj pracują nad wykorzystaniem urządzenia do różnorodnych programów. Urządzenie pozwoli na znalezienie się w całkowicie odmiennym świecie, wchodzenie w ?realne? zakamarki widziane naszymi oczami z pomocą urządzenia. Sprzęt można konfigurować w zależności od posiadanych fobii. Osoby niepełnosprawne będą mogły z pomocą gogli ćwiczyć, trenować mięśnie. Urządzenie będzie przydatne również projektantom, ale też filmowcom.
Użytkownicy Playstation 4 za niedługo będą mogli cieszyć się wirtualną rzeczywistością. Produkt Morpheus firmy Sony pod względem jakościowo-technologicznym ma przewyższać omawiany hełm Oculus Rift. Czujniki umieszczone w hełmie mają rejestrować takie dane jak temperatura ciała, puls, wytwarzanie potu, fale mózgowe, przepływ krwi. Dane mają być przesyłane do konsoli. W planach Sony ma również wykrywanie ruchów gałki ocznej. Pozostaje nam czekać na kolejne postępy światowych gigantów.