Omate X, czyli najtańszy smartwatch

 

Omate X to najtańsza propozycja jeśli chodzi o gadżety typu smartwatch. Jak wiemy, do tej pory na rynku pojawiały się propozycje dość drogie, na które większość użytkowników niestety nie mogła sobie pozwolić. Okazuje się jednak, że firmy dostosowują swoje produkty również to tych przeciętnych użytkowników oraz ich kieszeni. Zobaczmy zatem czym jest nowy i jednocześnie tani produkt z którego każdy z nas może skorzystać. omateW zeszłym roku Omate TrueSmart został powołany do życia, dzięki bardzo skutecznej kampanii portalu, jakim jest crowdfundingowym Kickstarter. Na projekt udało się zebrać ponad milion dolarów. TrueSmart był urządzeniem niezależnym. Nie potrzebował zatem wsparcia nowoczesnego smartfona (który nie trzeba mówić, jest dla użytkownika kolejnym niemałym kosztem). Z jego wsparciem możemy nawet dzwonić do znajomych, robić fotografie oraz wysyłać wiadomości.

Nowa propozycja, czyli Omate X to znacznie mniej skomplikowane urządzenie, którego działanie opiera się na asystowaniu telefonowi. Omate X poinformuje użytkownika o nowych powiadomieniach, dokładnie wskaże prognozę pogody i pozwoli na szybkie oraz bezproblemowe odtwarzanie muzyki. A co z fitnessem? W tym nowoczesne urządzenie również nas wesprze.

Urządzenie ma współpracować z systemami Android oraz iOS. Zalet tego małego gadżetu jest bardzo wiele. Między innymi musimy pochwalić bardzo długi czas baterii (około tygodnia), co jest zarówno oszczędnością, jak i wielkim plusem. Obsługiwanie za pomocą mowy? Tani smartwatch pozwoli nam też na to! Co wyróżnia to urządzenie od innych? Na pewno każdy zwróci uwagę na jego elegancki wygląd. Ciekawy, stonowany pasek wykonany z prawdziwej skóry, lekko zakrzywiony wyświetlacz i mamy nie tylko gadżet, ale również bardzo gustowny zegarek na co dzień. Cena to na dzień dzisiejszy 129 dolarów. Masowa produkcja ma się rozpocząć w październiku 2014 roku.

Co dokładnie posiada nasz nowoczesny smartwatch? Mamy tutaj dotykowy wyświetlacz o przekątnej 1,54 cala i rozdzielczości 240×240 pikseli, bateria i pojemności 400 mAh, wbudowany mikrofon, Bluetooth, akcelerometr i bardzo dobrze współpracuje z iOS oraz Androidem. Jak widzimy nie zawsze drogi sprzęt będzie spełniać oczekiwania użytkowników. Coraz częściej producenci oferują tańsze rozwiązania, które wcale nie są gorsze od popularnych oraz znanych urządzeń komputerowych.