Przeglądarki internetowe dobre dla baterii

 

Czy przeglądarka ma znaczenie dla naszej baterii? Okazuje się, że wybór przeglądarki będzie dla nas kluczowe jeśli chodzi o czas pracy naszego komputera na baterii. Czy różnica jest duża? Wynosi aż kilkadziesiąt minut, które pozwolą nam na dłuższy lub krótszy czas pracy. Jak wiemy przeglądarka internetowa jest dzisiaj bazowym narzędziem z którego korzystamy codziennie do przeglądania Internetu. Nie tylko w domu, ale również w pracy, w czasie podróży, wakacji, wyjazdu i innych wydarzeń. Internet nie tylko uprzyjemnia nam czas. Pozwala na wykonywanie bardzo wielu zadań. Zobaczmy zatem która przeglądarka będzie nam w takim momencie najbardziej na rękę. Ostrzeżenie o kończącym się zasobie energii bywa bardzo nieprzyjemne, po czym po kilku minutach nasz komputer gaśnie.

chrome

Popularny serwis internetowy 7tutorials.com opublikował niedawno wyniki niezwykle ciekawego testu, w którym badano czas pracy na baterii starszych modeli komputerów (laptopów) podczas korzystania z najbardziej nam znanych przeglądarek internetowych. Wykorzystano do testu komputer HP Pavilion dv7 2185dx, w którym bateria nie należała do najmłodszych, a więc nie dawała już takich efektów jak nowe komputery. Test przeglądarkowy przeprowadził Adrian Rusen ? szukał takiej, która pozwoli mu na jak najdłuższy czas pracy. Otrzymane wyniki są bardzo ciekawe.

safari

W teście najlepiej wypadła przeglądarka Internet Explorer Microsoftu, która chyba każdemu jest dobrze znana, aczkolwiek używa jej obecnie mały odsetek użytkowników. Przeglądarka pozwala na pracę laptopa dokładnie przez 108 minut. Równie dobrze wypadła przeglądarka Internet Explorer 9, której wynik był jedynie o cztery minuty gorszy. Na miejscu trzecim znalazła się Opera 11.62, pracująca dokładnie przez 100 minut. Miejsce czwarte to Firefox 11.0 (92 minuty). Na miejscu ostatnim jest Google Chrome 18, który pozwolił na 85 minut pracy na baterii. Rozbieżność w wynikach jest bardzo duża ? to aż 21 procent. W nowym komputerze bateria trzyma około 5 godzin.

Test został wykonany zaraz po zainstalowaniu systemu Windows 7 z aktualizacją Windows Update. Badający Rusen, stawia na pierwszym miejscu IE, jeśli chodzi o żywotność baterii. Rzadko się jednak zdarza, że zwracamy uwagę na takie szczegóły. Jeśli jednak planujemy długą podróż ze swoim komputerem lub urządzeniem mobilnym, zastanówmy się nad wyborem odpowiednim przeglądarki.

mozilla