Samsung Galaxy Note Edge z wygiętym ekranem

 

Smartfony nie przestają nas zadziwiać? Wydawać się mogło, że już wszystkie możliwe kształty opanowali znani nam giganci. Ale czy na pewno? Oczywiście oprócz samych kształtów mamy również wypukłości, ułożenie ekranu i przycisków, a także mnóstwo innych szczegółów. Koreański producent postanowił telefon wykrzywić, a ekran zagiąć. Entuzjaści z humorem zaczynają porównywać nową propozycję do papierowego talerza na frytki. A kształt, jakby podobny. Zobaczmy zatem czym zaskoczy nas urządzenie o którym na pewno jeszcze do tej pory nie słyszeliśmy.

galaxy note edg

Podczas konferencji odbywającej się na targach IFA pojawiło się bardzo zaskakujące urządzenie. Plotki o modelu Galaxy Note’a 4 pojawiają się w sieci od bardzo dawna, ale premiery smartfona Galaxy Note’a Edge nikt się nie spodziewał. To zdecydowanie ciekawa propozycja i nowość na rynku nowoczesnych technologii. Nowa propozycja, czyli Samsung Galaxy Note Edge jest wyposażony w bardzo nietypowy ekran, i nie mówimy tutaj o jego wielkości, a wspomnianym wcześniej kształcie. Urządzenie posiada zakrzywiony ekran, który sprawia wrażenie wylewającego na boczną ściankę. Do tej pory wszystkie udogodnienia smartfonów były zdecydowanie bardziej zrozumiałe niż to, które dla wielu obecnych użytkowników standardowych smartfonów, być może nie będzie mieć to większego znaczenia.

Dlaczego producent zdecydował się na takie właśnie rozwiązanie? Przede wszystkim tego rodzaju wykrzywienie ma być wygodne w użytkowaniu ? boczna część wyświetlacza pokaże nam aktualne powiadomienia lub zapewni komfortowy dostęp do menu odtwarzacza w czasie oglądania filmów lub słuchania ulubionej muzyki. Pomoże nam również w korzystaniu z aplikacji.

A co oprócz samego wyglądu? Mamy tu czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 2,7 GHz a zdjęcia wykonuje aparat fotograficzny taki sam jak w Galaxy Note’a 4. Wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2560×1440, 3 GB pamięci RAM, 32 GB miejsca na dane, 16-megapikselowy aparat fotograficzny z optyczną stabilizacją obrazu, 3,7-megapikselowy aparat na froncie urządzenia, bateria o pojemności 3000 mAh i Android 4.4 KitKat z nakładką TouchWiz.

Urządzenie ma pojawić się na rynku już jesienią. Czy warto czekać? Na pewno wiele osób z przyjemnością je przetestuje.galaxy edg