Samsung Gear 2 nadchodzi!

 

Przyzwyczailiśmy się już do innowacyjnych propozycji zegarkowych. Tym razem mamy do czynienia z czymś zdecydowanie bardziej rozbudowanym jeśli chodzi o funkcjonalność. Gear 2 pozwala nam na zdecydowane więcej niż sprawdzanie godziny. Możemy z pomocą tego małego urządzenia wykonywać fotografię, filmy video, używać go jako pilota do telewizora, mierzyć puls, liczyć przebyte kroki i odtwarzać muzykę. Mamy zatem nowoczesny kombajn zasługujący na uwagę wszystkich gadżeciarzy, którzy szczególną uwagę zwracają na nowiki technologiczne. Cena 1199 złotych na pewno warta jest tego rodzaju sprzętu, który łączy w sobie tak wiele funkcji.

Urządzenie bardzo dobrze prezentuje się wizualnie ? wszystko wykonane bardzo trwałego metalu. Obudowa jest wytrzymała i co ważne, możemy ją wymienić jeśli się zetrze lub też nam się znudzi. Zegarek posiada wbudowany aparat fotograficzny z możliwością nagrywania filmów w jakości HD. Funkcja uniwersalnego pilota do telewizora na pewno sprawdzi się doskonale w domu, gdzie mamy więcej niż jedno takie urządzenie. Dodatkowo zegarek jest wodoszczelny i pozwala nam na wykonywanie połączeń telefonicznych. Wyświetlacz Super AMOLED to idealny obraz, dzięki czemu z wszystkich funkcji możemy korzystać bez tracenia na jakości. Oczywiście jak w przypadku wszystkich nowoczesnych urządzeń mobilnych mamy Bluetooth 4.0 LE, dobrą jakość zdjęć oraz mp3, które działa niezależnie ? bez smartfona.

Każde urządzenie ma jakieś minusy. Tutaj testerzy zauważyli, że niestety długość nagrań wideo nie może przekraczać 15 sekund. Nie ma trybu ciągłego w interfejsie. Kompatybilność ze smartfonami dość mocno ograniczona, podobnie jak z tabletami ? oczywiście najbardziej znane marki nie będą mieć problemów z poruszaniem się w tym światku. Funkcja wybudzania podobno zbyt czuła, chociaż tutaj każdy użytkownik może mieć zupełnie inne zdanie na ten temat.

W wyglądzie urządzenie bardzo przypomina swojego poprzednika i nie jest to przecież minusem. Bardzo estetycznie wykonany, matowy z ciekawym paskiem. Producent gwarantuje odporność na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Nasz nowoczesny zegarek posiada bardzo wiele innowacyjnych funkcji, które są mniej i bardziej przydatne. Z pewnością będzie to idealna propozycja dla osób z branży IT, które cenią sobie wiele możliwości w małych urządzeniach. Doskonały, lekki, użyteczny. Sprawiający, że odciążymy swoją kieszeń z niepotrzebnych, innych gadżetów, które do tej pory nosiliśmy.