Sony Xperia E1 Dual w niskiej cenie

Sony proponuje swoim klientom nowoczesny i jednocześnie tani telefon, który umożliwia użytkownikowi korzystanie z dwóch kart SIM jednocześnie. To bardzo kusząca propozycja dla klientów. Telefon z pewnością przypadnie wielu użytkownikom do gustu. Smartfony bardzo często zaskakują nas ceną, negatywnie. Czy producent zaskoczy nas pozytywnie swoim nowym pomysłem? Model Sony Xperia E1 to najtańsza oferta znanego producenta. Cenowo konkuruje z najtańszymi smartfonami pochodzącymi z Chin, które obsługują dwie karty SIM. Spójrzmy więc co proponuje nam nowoczesny telefon za 500 złotych.

Samo pudełko modelu Xperia E1 Dual wyraźnie podkreśla nazwę producenta jakim jest Sony. Podobne opakowanie mogliśmy zobaczyć przy modelach Xperia J, Xperia M oraz Xperia E. W środku znajdziemy ładowarkę sieciową USB, kabel USB oraz prosty zestaw słuchawkowy, instrukcję obsługi telefonu i instrukcję szybkiego startu. Telefon prezentuje się bardzo elegancko. Chociaż dla niektórych telefon jest jedynie próbą nawiązania do droższych modeli. Tutaj mamy tani, matowy plastik, który działa na minus telefonu, jeśli bardziej się jemu przyjrzymy. Telefon wyprodukowany w Chinach, więc z jednej strony zdziwienie jest czymś, co nie powinno nastąpić.

Zdjęcia opublikowane w internecie przez samego producenta są zdecydowanie lepsze i wskazują na lepszą jakość urządzenia. Mamy modele w kolorze czarnym, białym oraz fioletowym. Nad ekranem mamy szczelinę głośnika słuchawki. Podejrzewam, że w tym miejscu producent umieścił również czujnik oświetlenia oraz zbliżeniowy, co jest dobrze zamaskowane. Pod samym ekranem mamy otwór mikrofony słuchawki oraz znajduje się tam dioda powiadomień. Minusem jest jednak to, że zaświeca się na czas tylko 5 sekund. Brak przycisków dotykowych, Android 4.3, przyciski sterujące telefonem, regulator głośności. Wszystkie przyciski działają bez zarzutów.

Na lewym boku telefonu znajduje się port Micro USB, który obsługuje technikę Host USB. Nie możemy zatem korzystać z pamięci USB czy pendrive. Góra obudowy posiada gniazdo dla zestawu słuchawkowego minijack 3,5 milimetra i przycisk aktywacji aplikacji Walkman. Na dole mamy przyciski pozwalające na zdjęcie obudowy telefonu. W tym telefonie zastosowano akumulator litowo-jonowy, który ma pojemność 1700 mAh, co nie jest wielkim wyczynem w tych czasach. Po wyjęciu baterii mamy dwa gniazda SIM, modem 3G który współpracuje z bezpłatnym internetem Aero 2.

Podsumowując telefon nie jest najwyższej jakości, ale typowy użytkownik (niewymagający) będzie z niego zadowolony.