Xperia M2 pnie się w górę

 

Starszy model Xperia M był niedrogim modelem, który pewnie zna większość użytkowników telefonów komórkowych. Propozycja nowa, jaką jest Xperia M2 powinna być nieco bardziej nowoczesnym sprzętem. Ale czy tak rzeczywiście jest? O tym możemy się przekonać wybierając ten właśnie artykuł. Zapoznajmy się zatem z nową propozycją firmy Sony.

Xperia M2 to wielkie oczekiwanie zasmuconych klientów z racji poprzedniego wydania. Zacznijmy zatem od opakowania, czyli tego co rzuca się w oczy już na samym początku. Opakowanie nowego telefonu jest nieco większe niż jego poprzednika. Kartonik bardzo łatwo się otwiera, ale należy uważać na samo wyjmowanie. Akcesoria dość ubogie jak na telefon dwudziestego pierwszego wieku ? mamy tutaj ładowarkę sieciową USB, mnóstwo książeczek i dokumentów i przewód USB. Zestawu słuchawkowego niestety brak. Model M2 jest zdecydowanie większy od pierwszej propozycji. Monolityczna konstrukcja i niewymienny akumulator o pojemności 2330 mAh.

Ramka M2 została wykonana z plastiku pomalowanego na srebrny kolor. Elementy ozdobne na bocznej ramce wyglądają bardzo tanio ? w przypadku poprzedniczek ramka wykonana była z metalu. Tylny panel również plastikowy, chociaż nieco przypomina szkło. Sony bardzo ładnie stworzyło imitację luksusowego telefonu, który po dokładnym przyjrzeniu się, okazuje się nieco mniej wykwintnym. Nad ekranem Xperii M2 mamy owalne okienko w którym znajdują się czujniki zbliżeniowy oraz oświetlenia, szczelina głośnika słuchawki i optyka przedniej kamery (rozdzielczość VGA). Na dole ekranu nie znajduje się nic ? mikrofon umieszczony jest na spodzie telefonu. Brak dotykowych przycisków sterujących ? mamy je w wersji wirtualnej na ekranie smartfona. Prawy górny róg to mocny uchwyt na smycz stylizowany na flagowy wzór. Na samej górze tradycyjnie gniazdo słuchawkowe. Telefon skrywa również gniazdo dla kart Micro SIM oraz karty pamięci microSD/SDHC. Na tyle aparat fotograficzny o rozdzielczości 8 megapikseli.

Smartfon na pewno sprawia wrażenie pięknego, chociaż nie zachwyca ani konstrukcją, ani funkcjonalnością. Nowy telefon jest nieco większy, co z pewnością dla wielu osób będzie wystarczającym plusem. Wyobrażenie o Xperii M2 było zatem mocno przesadzone. Sony zapomniał o wygodnej rozmowie poprzez brak słuchawek w zestawie i trwałości przez zastosowanie plastiku w swoich modelach. Zanim go zakupimy, warto dokładnie przyjrzeć się jemu z bliska.