ZenWatch od ASUSa

Inteligentne zegarki jeszcze kilka lat temu były czymś, co mogliśmy podziwiać tylko i wyłącznie w filmach science fiction. Dzisiaj marzenie producentów sprzętu komputerowego się spełnia ? zegarki pozwalają nie tylko na sprawdzanie godziny, ale również pomagają nam zarządzać aplikacjami, badać swoje zdrowie w czasie treningu, liczą za nas, przypominają nam o ważnych wydarzeniach. Coraz więcej producentów chce mieć w swoich produktach inteligentny zegarek, który będzie jeszcze lepszy, fajniejszy i bardziej użyteczny do tego, który zaproponowała konkurencja. I tutaj pojawia się ASUS, ze swoją innowacyjną propozycją.

Firma najwidoczniej bardzo pozazdrościła konkurentom podobnych urządzeń-gadżetów i w czasie berlińskich targów zaproponowała swój model. Czy możemy spodziewać się miłego zaskoczenia? Ciężko nam ocenić sprzęt, który dopiero został ujawniony, ale zdradzimy kilka szczegółów. Przede wszystkim Asus ZenWatch to niezwykle piękne, eleganckie urządzenie, które na pewno zwróci uwagę nie tylko użytkownika, ale i innych. Inteligentny zegarek działa wykorzystując znany wszystkim system Android Wear ze specjalną nakładką ZenUI. Minimalistyczny design przykuwa uwagę ? producent postawił na prostą formę, czyli elegancki skórzany pasem, pozłacane i posrebrzane wykończenia.

Urządzenie przypominające zegarek posiada procesor Qualcomm Snapdragon 400 1,2 GHz, 512 MB pamięci RAM i wewnętrzną pamięcią o pojemności 4 GB. Obraz wyświetla się na 1,63-calowym ekranie AMOLED (rozdzielczość 320 x 320). Aby całość była chroniona przed różnorakimi uszkodzeniami, zastosowano tutaj szkło Gorilla Glass 3. Oprócz tego mamy oczywiście 9-osiowy czujnik ruchu, pulsometr, mikrofon i moduł Bluetooth.

Zegarek ten ma współpracować ze wszystkimi smartfonami z systemem operacyjnym Android 4.3 i nowszymi. Cena? Oficjalnie jeszcze nie jest podana, ale może kosztować około 199 euro. Poczekajmy zatem na oficjalną odsłonę tego urządzenia.