ZTE MF28D nowoczesnym routerem LTE.

Nowoczesny design, bardzo eleganckie przyciski i wysoka funkcjonalność. Tak w kilku słowach producenci przedstawiają nowy router LTE wyprodukowany przez ZTE. Na początku każdemu użytkownikowi rzuci się w oczy bardzo estetyczna oprawa urządzenia, która poniekąd może przypominać tablet lub nowoczesny ekran. Z przodu mamy diody umieszczone na błyszczącym panelu. Sygnalizują moc sygnału sieci komórkowej/internetu kablowego, tryb pracy w sieci LTE/3G, aktywność połączenia z internetem, status pracy podłączonego telefonu, status pracy sieci WiFi oraz zasilanie. Kolor diody jest zależny od trybu pracy ? mamy niebieski, zielony oraz czerwony.

Urządzenie posiadają dwa porty RJ11 pozwalają na podłączenie sieci telefonicznej PSTN oraz telefon. Kolor żółty oznacza pozostałe porty RJ-45, do których będziemy mogli przyłączyć cztery komputery lub trzy komputery korzystając z sieci kablowej ? wtedy port WAN posłuży nam do podłączenia kabla od modemu sieci kablowej.

Na górze routera mamy zaślepkę dość sporych rozmiarów, pod którą ukrywa się port USB. Możemy korzystać z niego do podłączenia pamięci masowej. Na górnej krawędzi umieszczono także przycisk WPS dla łatwego zestawienia łącza z urządzeniami WiFi. Gdzie znajdują się anteny? Dwa złącza możemy pomylić z tymi dla anten Wifi ? te służą do przyłączenia anteny zewnętrznej, która pozwoli na korzystanie z internetu w miejscach gdzie sygnał jest dość slaby. Do przełączania się pomiędzy antenami jest niebieski przycisk znajdujący się koło złączy antenowych.

Anteny WiFi mamy na zewnątrz obudowy ? obydwie pracują w trybie 2T2R MIMO. Po prawej stronie urządzenia znajduje się slot dla karty SIM, którą otrzymujemy od operatora. Oprogramowanie dla urządzenia dostępne jest przez interfejs WWW po wpisaniu adresu 192.168.0.1 w przeglądarce internetowej. Wygląda on bardzo podobnie jak w przypadku innych routerów.

Urządzenie ZTE MF28D może pełnić rolę routera LTE, który komunikuje się bezprzewodowo przez WiFi. Możemy podłączyć maksymalnie cztery urządzenia korzystając z kabla. Jeden z portów LAN posiada funkcję WAN. Dzięki temu po podłączeniu modemu zachowa się jak zwykły router WiFi. Mamy zatem bardzo wiele sposobów na użytkowanie tego sprzętu. Samo oprogramowanie na pewno można nazwać funkcjonalnym z bardzo rozbudowanym softem. Zaawansowanych opcji brak, ale przeciętny użytkownik na pewno będzie zadowolony z jego działania.

ZTE MF28D pozwoli nam na osiągnięcie prędkości do 100 Mb/s przy pobieraniu oraz 50 Mb/s przy wysyłaniu danych w sieci LTE. Operator PLUS oferuje więc internet LTE wraz z tym nowoczesny m urządzeniem w bardzo atrakcyjnej cenie. Za abonament zapłacimy 29,99 złotych w umowie na dwa lata z pakietem 8 GB, a za urządzenie zapłacimy 349 zł. W wariantach wyższego abonamentu (od kwoty 59,99 zł) ruter będzie nas kosztować jedynie 3 złote.